Almanya, etkileyici bir kültür ve sonsuz seyahat fırsatlarına sahip güzel, çeşitli bir ülke, ancak ne yazık ki, nadiren gezginlerin listelerinde görüyorsunuz. Bu neden ve nasıl oluyor, hiçbir fikrim yok, ama derin ormanlarının, masal kalelerinin ve mükemmel resim kasabalarının kaçırmamanız gereken bir şey olduğunu biliyorum. Tüm bunlara mükemmel bira, en güzel Noel Pazarları ve çok sayıda etkinlik ekleyin ve yakında dünyada neden Almanya’yı daha önce ziyaret etmediğinizi merak edeceksiniz.

Görkemli mimarisi ve tartışılmaz cazibesi ile aşağıdaki destinasyonlar, Almanya’da ziyaret edilecek en güzel yerlerdir.

Berlin

Berlin, Avrupa’nın en ilginç şehirlerinden biri ve kesinlikle son 20 yılda en çok değişen şehirlerden biri. Bir zamanlar Soğuk Savaş’ın sembolü, Avrupa’nın serinliğin başkenti oldu – moda, tasarım, müzik ve sanatın canlı bir karışımı.

Her zaman hareket halinde olan kültürel bir şehir ve bütçe gezginlerinin cenneti olan Alman başkentinde, gece hayatından titreşen 170’ten fazla dünya çapında müzeye, galeriye ve filarmoniğe ve çalkantılı hikayesini hala anlatan görkemli kalıntılardan herkes için bir şey var. ışıltılı bir geleceğin tüm vaatlerini geçmiş.

Berlin Duvarı’nda sergilenen dünyanın dört bir yanından sanatçıların resimlerini görmek için Spree Nehri’ndeki Müze Adası’nı ziyaret ederek ve muhteşem East Side Gallery’deki bir mola ile Berlin’deki deneyiminizi zenginleştirin. Bunun dışında şehrin en ünlü caddesi olan Kurfürstendamm’a alışveriş yapabilirsiniz; Mitte’de (Berlin’in tarihi merkezi) Berlin kahve kültürünü deneyimlemek; ve modaya uygun Friedrichshain bölgesindeki muazzam gece hayatının tadını çıkarın.

Kışın kışın ziyaret ediyorsanız, bir tedavi içindesiniz: Berlin, Almanya’daki en iyi ve en büyük Noel pazarlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Çeşitlilik olağanüstü ve hepsi yüksek kaliteli ürünler satıyor. Geleneksel ve alternatif, İngiliz esintili ve İskandinav temalı, çevre dostu ve tasarımcı odaklı seçim yapabilirsiniz – ne olursanız olun şehrin sizi kapsıyor!

Dresden

Saksonya’nın güçlü başkenti Dresden, hayat dolu bir şehir ve Almanya’nın en prestijli kültür merkezlerinden biri. Barok mimarinin en güzel örneklerinden biri olan etkileyici Zwinger Sarayı, etkileyici Brühl’in Terası veya şehrin silüetine hakim olan Lutheran kilisesi olan Dresden Frauenkirche gibi zengin mimari hazinelere sahiptir.

Dresden’in cazibesi Elbe Nehri üzerindeki doğal konumunda, aynı zamanda çekici mahallelerinde ve görkemli yeşil alanlarında yatıyor. Şehrin simgesel yapılarının çoğunun bulunduğu büyüleyici Altstadt’a ek olarak, bu Alman mücevher kutusu şehri, tatlı Bataklık Mahallesi – tatlı kendine özgü dükkanlar ve göz alıcı barok evlerle dolu, keşfedilmeyi bekleyen güzel noktalar ile doludur; canlı ve modaya uygun Neustadt; veya Großer Garten – Dresden’in en keyifli parkı.

Regensburg

Almanya’nın en eski şehirlerinden Regensburg, ortaçağ cazibesi ve canlı öğrenci hayatıyla dolup taşıyor. Güçlü Tuna, merkezden akar ve şu anda UNESCO Dünya Mirası olan mimari açıdan büyüleyici Eski Kent’i dar dar virajlı sokaklar.

Romalılar tarafından M.S 179 gibi erken bir zamanda kurulan bu konuksever orta boy Bavyera kenti, kültür ve tarih severler için bir hazine. En göze çarpan yerleri, Tuna Nehri üzerindeki 310 metre uzunluğundaki Taş Köprü (Steinerne Brücke) ve muhteşem Gotik kuleleri şehir manzarasına hakim olan 13. yüzyıl St. Peter Katedrali’dir.

Bununla birlikte, Regensburg, dünyanın en eski sosis meyhanesi Wurstkuchl dahil olmak üzere Almanya’daki diğer tüm şehirlerden mil kare başına daha fazla bar ve pub’a sahiptir; ve bisikletten kaya tırmanışına kadar bazı büyük açık hava etkinliklerine açılan bir kapıdır.