Bir zamanlar büyük bir Avrupa imparatorluğunun bir parçası olan Avusturya bugün geçmiş ihtişamlarının zenginliğini yansıtmaktadır. Viyana uzun zamandır klasik müzik, mimari, sanat… ve hamur işlerinin bir ışığı olarak parladı. Salzburg, Mozart’ın doğum yeriydi ve birçok güzel binaya ev sahipliği yapıyor. Ve Avusturya’yı gerçekten harika kılan şeyin büyük bir parçası olmasına rağmen, bu kara ile çevrili ülke tarih ve güzel mimariden çok daha fazlası.

Çoğunlukla Alpler’de yer alması sayesinde, kayakçı ve yürüyüşçülerle emmek için bir sürü muhteşem manzaraya sahip çok popüler bir yerdir. Saf dağ havası ve dağ tatil köyleri çağırır. Avusturya, dağ manzarası, vadiler ve göllerin ne kadar güzel olabileceğine dair bir vitrin. Avusturya’da ziyaret edilecek en iyi yerlere bir göz atın.

Bad Gastein

Hohe Tauern Milli Parkı’nda yer alan spa kasabası Bad Gastein, dağlarla ve sissiz havayla çevrili Belle Époque binalarıyla ünlüdür. Deniz seviyesinden 1000 metre (3000 feet) yükseklikte, ziyaretçiler saf dağ havasını solumak, kaplıcalarına dalmak ve spa uygulamalarına katılmak için Bad Gastein’e akın eder. Bad Gastein, kışın kayak yapmayı ve yaz aylarında dağ yollarını bisiklete binmeyi veya bisiklete binmeyi seven açık havada erkekler arasında da popülerdir.

Worthersee


Karintiya’nın en büyük gölü Worthersee, Avusturya’nın en ünlü yaz destinasyonlarından biridir. Sadece göl boyunca kano yapmak isteyenlere değil, aynı zamanda Avusturya’nın en renkli mağarası olarak kabul edilen Griffen Stalactite Mağarası da dahil olmak üzere çeşitli mağaralara bakmak isteyen spelunkerlere hitap ediyor. Katedralleri ziyaret etmeyi sevenler, 12. yüzyıla kadar uzanan Gurk Katedrali’ni kaçırmak istemeyecekler, eski otomobil meraklıları ise Porsche’nin doğum yeri olan Gmund’u veya koleksiyonuyla büyük Villach Otomotiv Müzesi’ni ziyaret edebilirler. araba, motosiklet ve daha fazlası

Graz


Öğrenciler, altı üniversitesi 44.000’den fazla öğrenciyi kabul eden Avusturya’nın ikinci büyük şehri Graz, öğrenci şehri olarak bilinen bir Mekke bulacaklar. Ayrıca, Balkan Ülkeleri ve İtalya’nın kültürünü yansıtan, Orta Avrupa’daki en iyi korunmuş eski şehirlerden birine sahiptir. Şehir, sanattan cephaneliğe kadar çok sayıda müze ile doludur. Mutfak Lezzetleri Şehri olarak ününü sürdüren Graz, çok çeşitli uluslararası mutfaklar sunmaktadır. Aşçılar, bir yaz çiftçisinin pazarını gezdikten sonra yerel bir ürün olan bir şişe kabak çekirdeği yağı getirmek isteyebilirler.

St Anton am Arlberg


St Anton am Arlberg yaygın olarak Avusturya’nın önde gelen kayak merkezi olarak kabul edilmektedir. Genellikle maceraperest gençleri kendine çeken St Anton, “sıkı çalış, sıkı oyna” diyerek yaşamakla ünlüdür. Geniş manzara, sadık kış kalabalığının yanı sıra her yıl manzarayı gezmeye gelen yaz dağcılarını ağırlıyor.

Wachau


Tuna Nehri içinden geçerken, Wachau Vadisi güney Avusturya’da popüler bir turistik yer. Dunstein kasabası, Duke Leopold V’nin İngiliz kralı, Aslan Yürekli Richard’ı, 12. yüzyılın sonlarında birkaç yıl tutuklu tuttuğu yer olarak bilinir, Melk kasabası güzel Benedictine manastırı ile ünlüdür. Wachau, şarapları ve kayısı gibi meyvelerle de bilinir. Vadinin 500’den fazla tarihi eseri var, bu yüzden turistler bazı zor seçimler yapmak zorunda kalacaklar.

Zell am See


Salzburg eyaletinde bulunan Zell am See, dağları ve gölleri ile ünlü bir başka ünlü turistik yer. Bir zamanlar 19. yüzyılın başlarında Fransız birlikleri tarafından yönetilen Zell am See, birkaç uluslararası kayak yarışmasına ev sahipliği yaptı. Kayak pistlerinin en ünlü cazibe merkezlerinden biri, 16. yüzyılın başlarına kadar uzanan yükseltilmiş bir yürüyüş yoluna sahip olan Romanesk St. Hippolyte Kilisesi’dir. Zell am See, yüksek dağ manzarasıyla ünlü panoramik bir yol olan Grossglockner Alp Yolu için de iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.