18.330 ada ile Endonezya dünyanın en büyük takımadalarıdır. Ada ülkesi, diğer herhangi bir ülkeden çok daha fazla olan 167 aktif yanardağa ev sahipliği yapıyor ve dünyanın herhangi bir yerinde kalan en büyük tropikal orman yollarından bazılarına sahip.

Endonezya hem bir boş zaman arayan kişinin rüyası hem de bir maceracının oyun alanıdır. İster güzel kumsallarda bronzlaşmak, ister nesli tükenmekte olan orangutan arayışı içinde yürüyüş yapmak, ister Dünya’nın en güzel mercan resifleri arasında şnorkelle yüzmek isteyin, Endonezya’da herkes için bir şeyler var.

Hala eski bir monarşi tarafından yönetilen son Endonezya şehrini keşfedin, nadir Komodo ejderhalarının gerçek ayak izlerini takip edin ve vahşi, çiğ ormandan başka bir şeyle çevrili buharlı kaplıcalara dalın. Her gün gizli bir sihir arıyorsanız, onu buldunuz. Endonezya’da ziyaret edilecek en iyi yerlere bir göz atın.

Raja Ampat

Papua Yeni Gine’nin kuzeybatı ucundaki bir ada kümesi olan Raja Ampat, Endonezya’nın en sansasyonel dalış noktalarından biridir. ‘Dört Kral’ anlamına gelen Raja Ampat, turkuaz lagünler ve inci gibi beyaz avuç içi saçaklı plajlar – Waigeo, Salawati, Misool ve Batanta ile çevrili dört büyük ormanlık adadan oluşur – binlerce küçük ada.

Takımadalar, zengin deniz yaşamı ve sualtı mercan resifleriyle ünlüdür – bilinen tüm mercan türlerinin% 75’ine ev sahipliği yapar! Sualtı fotoğrafçılığından batık dalışına kadar her şeyle, çok güzel, kesinlikle bir sualtı kamerasına yatırım yapmalısınız.

Ama eğlence sadece denizle sınırlı değil. Adalar da kuş gözlemciliği için harika bir yer. Dürbünlerinizi toplayın ve şelalelere ve gizemli asırlık mağaralara giderken ağaç tepelerinde Wilson’ın ve Cendrawash gibi cıvıl cıvıl.

Tanjung

Tanjung Puting National Park, dünyanın nesli tükenmekte olan orangutanlarıyla kutlanan dünyanın doğal harikalarından biridir – Dünyadaki bu turuncu, uzun saçlı primatların bir kısmı.

Endonezya, Malezya ve Brunei saltanatının bir parçası olan dünyanın üçüncü büyük adası Borneo ormanlarında bulunan park, Java Denizi’ne bakan bir yarımadadaki çeşitli vahşi ova habitatlarına ev sahipliği yapıyor. Habitatlar bataklık ormanlarından alüvyon düzlüklerine ve çeşitli vahşi yaşam evlerine ev sahipliği yapan okyanus kıyı şeridine kadar uzanmaktadır – o kadar çeşitlidir ki 1982’de bir milli park olarak kabul edilmeden önce bir oyun rezervi olarak ilan edilmiştir.

Orangutanlar bariz çekiliş olsa da, garip burunlu hortum maymunu, savunmasız bulutlu leopar ve parkta 200’den fazla kuş türünü de görebilirsiniz. Bu nadir hayvan manzaralarını taze orman havasıyla birleştirin ve mükemmel yıldızlara bakmak için ışık kirliliği yapmayın ve park mükemmel bir maceraya imza atıyor. Bilgili bir rehberle yürüyerek veya klotok botu ile keşfedin – size kalmış.

Torajaland

Londa (Tana Toraja, South Sulawesi, Indonesia), famous burial site with coffins placed in caves carved into the rock, guarded by balconies of dressed wooden statues, images of the dead persons (called tau tau in local language).

‘Göksel Kralların Ülkesi’ lakaplı Torajaland (Tana Toraja), pirinç tarlaları, kireçtaşı tepeleri ve bambu kaplı tepelerle dolu bir bölge olan Endonezya’nın Güney Sulawesi’nin yemyeşil orta dağlık bölgelerine gizlenmiştir. Hıristiyan ve animist bir halk olan Toraja’ya ev sahipliği yapan Tana Toraja, batı etkisinden büyük ölçüde ve şaşırtıcı bir şekilde bağımsız kalan büyüleyici bir kültüre sahiptir.

Torajanslar, tongkonan ve muhteşem ama korkunç cenaze törenleri olarak bilinen devasa tepe evleri ile ünlüdür. Bir kişinin ölümünden sonra, vücut – genellikle birkaç yıl boyunca – birkaç gün sürebilen gerçek cenaze törenine kadar tutulur. Ölenler sonunda küçük bir mağaraya veya içi boş bir ağaca gömülür. En büyük cenazeler genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında kuru mevsim aylarında yapılır, ancak yıl boyunca cenaze törenleri vardır.

Yerel bir rehber ile Tana Toraja keşfetmek pahalı ama buna değer. Bu ilginç geleneklere ve renkli dış cepheleri ve tekne şeklindeki çatıları ile bilinen daha az bilinen mezar yerlerine ve köy bileşiklerine sinsi bir bakış verecektir. Kendiniz ziyaret edin ve yine de trekking gezisinde daha ünlü yerlerden bazılarını görebileceksiniz, ancak bu turların sağladığı yerel içgörü ve içeriden ipuçları yok.

Lombok

Aşırı ticari Bali, Lombok ve açık deniz mercan halkalı Gili Adaları’na giderek daha popüler bir alternatif tropik cennetlerdir. Burada, turizm devralmadan önce Bali’nin tüm cazibesinin tadını çıkarabilirsiniz – sörf noktaları, uncrowded plajları ve Tiu Kelep Şelalesi’nin sorgulamadan listenin başında olduğu buharlı ormanlara sıkışmış büyülü şelaleler.

Backpackers macera arayışı içinde Lombok’a gidiyor. Bunun nedeni, yanardağ tepesinde bulunan ormanının unutulmaz manzaralarla çevrili harika bir yürüyüş sağlamasıdır. Gunung Rinjani yanardağı ve fotojenik krater gölünde yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, formda olduğunuzdan ve saygın bir rehberle rezervasyon yaptığınızdan emin olun – bu kesinlikle parkta bir yürüyüş değil!

Güneşin Gili uydu adalarında, özellikle Gili Trawangan’da battığı harika bir gece hayatı sahnesi de var. Kültür arayanlar da hayal kırıklığına uğramayacaklar – Mataram’daki pazarlar, yerlilerle karışırken hediyelik eşya almak için canlı bir yer.