Tamamen farklı ve komşu Kuzey Kore’den bağımsız olan Güney Kore, gezginler için tamamen modern, ilgi çekici ve heyecan verici bir destinasyondur. Seul gibi büyük şehirler, muhteşem bir gece hayatı ve en son teknolojik harikayı keşfetme şansı ile birlikte bir kentsel metropolün vızıltısını sunuyor.

Bununla birlikte, Güney Kore aynı zamanda doğal milli parklara ve yavaşlayabileceğiniz ve atmosferin tadını çıkarabileceğiniz birçok yere ev sahipliği yapmaktadır. Kıyıdaki adalardan Kore Yarımadası’nın ortasındaki korkunç sınır bölgesine kadar, bir sonraki Güney Kore seyahatinizde yapılacak, görülecek ve keşfedilecek sayısız şey var.

Suwon

Suwon şehri Gyeonggi Eyaletinin başkentidir ve Seul’ün sadece 30 km dışındadır. Seul’den araba veya trenle kolayca erişilebilir, ancak genellikle gezginler tarafından atlanır. Ziyaret ederseniz, 2002 FIFA Dünya Kupası’nın çeyrek finallerine ev sahipliği yapan Big Bird olarak adlandırılan Dünya Kupası Stadyumu’nu görebileceksiniz. Bir futbol hayranı değilseniz, mimariyi gezebileceğiniz ve hatta tesisdeki okçulukta elinizi deneyebileceğiniz tarihi 18. yüzyıl Hwaseong Kalesi’ne gidin.

Chuncheon

Gangwon Eyaleti’nin başkenti Chuncheon’daki doğal göller ve yükselen dağlarla çevrilidir. Chuncheon, Winter Sonata adlı popüler bir Kore pembe dizisinin bulunduğu yerdir ve şehirdeki birçok ziyaretçi en yaygın çekim yerlerinden bazılarını görmeye gelir. Diğer gezginler yemek için gelir, çünkü Chuncheon bir foodie’nin cenneti olarak bilinir. Soyang Barajı, Heykel Parkı veya Cheongpyeong-sa Tapınağı gibi önemli turistik yerleri gezdikten sonra Dakgalbi Caddesi’ne gidin. Bu cadde, baharatlı sebzeler ve pilav ile ızgara tavuk yemeği olan yemek dakgalbi içerir. Sokaktaki düzinelerce restoran aynı ikonik yemeği sunuyor ve her biri tarifte hafif farklılıklar sunuyor.

Busan

Ülkenin ikinci büyük şehri Busan’dır. Aynı zamanda büyük bir liman ve güzel plajların yanı sıra kaplıcalar ve açık hava rekreasyonu fırsatları ile tanınıyor. Kore’nin Santorini’si olarak bilinen Busan’ın Gamcheon Kültür Köyü, suya bakan çarpıcı renkli bir yamaç topluluğudur. Busan’dayken, en popüler olanları Beomeosa Tapınağı olan birkaç tapınağı ziyaret etme şansınız olacak. Şehir, büyüklüğünde bir kentsel alandan bekleyebileceğiniz tüm alışveriş ve müzelere sahipken, en popüler cazibe merkezlerinden bazıları Haeundae Plajı, Taejongdae Parkı ve güzel Nakdong Nehri Haliç Göçmen Kuş Cenneti’dir.

Jeonju

Joseon Hanedanlığı’nın zirvesinde, Jeonju manevi başkenti idi. Bugün, Jeonju tapınaklar ve müzelerle doludur ve Güney Kore’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Yerel kültürü kucaklamak ve tarihini öğrenmek istiyorsanız, Jeonju Hanok Köyü’ne gidin. Orada, 20. yüzyılın başlarından itibaren geleneksel evleri görebilir, geleneksel Hanji kağıdını yapabilir veya yerel olarak yapılmış soju’yu yudumlayabilirsiniz. Şehrin bir başka popüler cazibe merkezi, şaşırtıcı bir eser koleksiyonuna ev sahipliği yapan etkileyici Jeonju Ulusal Müzesi’dir. Jeonju’dayken, aslında bu bölgeden gelen ünlü Kore yemeği Bibimbap’ı deneyin.

Andong

2.000 yıldan fazla bir süredir, Andong bazen Kore Manevi Kültürünün Başkenti olarak anılmaktadır. Belki de şehirdeki ana cazibe, yerel kültürel mirasın korunduğu ve ziyaretçilerle paylaşıldığı Andong Hahoe Halk Köyü’dür. Ancak, en Andong ziyaret zevk olacak foodies olduğunu. Şehir, ünlü tavuk ve jjimdak adı verilen erişte yemeği ile başlayan her türlü yerel spesiyaliteye sahiptir. Andong ayrıca soju adı verilen özel bir alkol türüne de ev sahipliği yapıyor, bu yüzden şehri terk etmeden önce bir yudum iç.