Pizza, makarna, antik Roma’nın hazineleri, Napoli Körfezi’nin romantik kasabaları, Vezüv ve Etna’nın yükselen yükseklikleri, Venedik’in resim mükemmel kanalları ve gezegenin en büyüleyici müzeleri ve galerilerinden bazıları Med’in bu gerçek mücevherine giden gezginler için mağaza. Burada, The Boot’a gelen ziyaretçilerin en iyi güzergahı elde etmelerine yardımcı olmak için İtalya’daki en iyi yerlere bir göz atıyoruz. İşte İtalya’da ziyaret edilecek en iyi yerler!

Roma

Ah Roma, Ebedi Şehir, belki de şimdiye kadarki en güçlü Avrupa imparatorluğunun merkez üssü, Vatikan’ın durma alanı, Kolezyum, Roma Forumu, muhteşem Yayla Tepesi, sarma Tiber Nehri, Villa Borghese’nin zarif bahçeleri, Caravaggio ve Michelangelo, Rafael ve Bernini’nin totem eserleri – liste devam ediyor! Gerçekten bir kova listesi şehir hiç olsaydı, İtalyan başkenti tarih meraklıları balayı için çeker. Centro Storico’nun ve Piazza Navona’nın hareketli açık hava pizzacılarının, Trastevere’nin romantik sokaklarının veya Via Appia Antica’nın şehirden kaçan iki bin yıllık eski taşlarının çarpışmasına bakılmaksızın, bu şehrin etkileyeceği kesin .

Cinque Terre

Çatlak uçurumlar ve engebeli kanyonlar, UNESCO tarafından kanıtlanmış Cinque Terre erişim alanlarında Ligurya Denizi’nin merdanelerine iniyor. Her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği İtalyan Rivierası’nın bu gerçekten fotojenik bölümü, güzel Manarola, Riomaggiore ve Vernazza kasabalarıyla süslenmiştir. Bunların her biri, sahilin kayalarından muhteşem bir şekilde çıkıntı yapan pastel boyalı, dondurma renginde tarihi evleriyle ünlüdür. Bu arada, Monterosso’da, gezginler yeni şehir ve şehir plajının güneş öpücük kumları arasında uçarak Piedmont şaraplarını yudumlayıp bölgenin ünlü pesto makarna ve çeşitlerine munching yaptılar.

Floransa

Toskana’nın başkenti, kültür akbabası için gerçek bir çikolata kutusu. Burada, 15. yüzyılın İtalyan güç patlaması sırasında, şehir Avrupa Rönesansının kuluçka makinesi oldu. Bu, ünlü Uffuzi gibi galerilerin Caravaggio, Botticelli ve Albrecht Durer gibi ana eserlerle dolu olduğu anlamına gelirken, Museo Galileo dönemin ileri görüşlü bilim adamlarının başarılarını anlatıyor. Galleria dell’Accademia’da Michelangelo’nun Davut’unun saygıdeğer konturları da var, Eski Kent’in Duomo’su ise İtalya’nın en görkemli yerlerinden biri. Yakışıklı Ponte Vecchio’nun kuyumcularında alışveriş yapmak, Floransa’nın canlı yaz gece hayatı gibi bir hit.

Bergamo

Muhteşem bir eski şehir bölgesi (Citta Alta) tarafından taçlandırılan Lombardiya bölgesinin bu gerçek mücevheri, Como ve Garda gölleri veya Milano’nun yoğun süslü sokakları için bir beeline yapan gezginler tarafından düzenli olarak göz ardı edilmektedir. Adli! Oyalanlar, arnavut kaldırımlı sokakları ve toprak pizzacılarını deneyimlemek için Yukarı Kasabanın duvarlı alanına gidebilirler – köpüren Contarini pınarına ve yükselen Campanone kulesine ve güzel Cittadella’nın kemerli yürüyüş yollarına ev sahipliği yapan Piazza Vecchia’yı gözetleyebilirler. Şehrin ortasındaki tepenin daha da ötesinde – ve füniküler demiryolu ile birbirine bağlanan – büyüleyici İtalyan San Vigilio köyü, İtalyan Alpleri’nin eteklerinin süpürme manzarasına ve bazı güzel yemek yeme bağlantılarına sahiptir.

Lecce

İtalyan topuğunun tam ortasındaki Apulia’nın dalgalı, bağlarla kaplı vadilerinde yer alan Lecce, Barok ve antik mimarinin bir patchworküdür. Buradaki ziyaretçiler, sabahları ikinci yüzyıldan kalma bir amfi tiyatronun ufalanan kalıntılarını keşfedebilir ve öğleden sonra San Giovanni Battista, Kutsal Haç Kilisesi ve çan kulesinin tepesinde Lecce Katedrali gibi görkemli cephelerin arkasına bakabilirler. Tabii ki, şehir aynı zamanda duvardaki gelato deliklerinin Apul mahzenlerinin ünlü etiketlerini ortaya çıkarmak için şarap barlarına cazip geldiği bol miktarda güneş sıçrayan piazzas ile doludur.

Sicilya

Akdeniz’deki bu gözyaşı damlası adası uzun zamandır İtalyanların en çok sevilen tatil yerlerinden biri olmuştur. San Vito ve engebeli Cala Rossa gibi güzel plajlar ve sarp koylarla çevrili ada, güneşlenme ve rahatlama arayanlar için mükemmeldir. Meraklı bir şekilde Mağribi’den ilham alan kuskus yemekleri ve birinci sınıf deniz ürünleri için yemekler de gelirken, tarih meraklıları Agrigento’nun çarpıcı tapınak kalıntıları etrafında genişçe dolaşıyor. Sonra Sicilya’nın Etna ve Cosa Nostra’nın güçleri ile Catania gibi yerlerde gizlenmiş büyüleyici şehirleri ve Palermo’daki muhteşem Bizans ve Sicilya Barok kiliseleriyle güneş öpüştük ve çalkalayın. Bu sadece kaçırılmaması gereken!

Milan

İş kıyafeti (İtalya’nın borsalarının işlediği yer) ve moda tutkunları (Milan tartışmasız tüm Avrupa’nın en büyük moda haftasının evi), Milan eski ve yeninin mükemmel dengesi gibi görünüyor. Kalbi, muhteşem bir Duomo’nun uçan payandaları ve Gotik ihtişamıyla süslenirken, Graces Saint Mary Kilisesi da Vinci’nin ikonik Son Akşam Yemeği vaadiyle kalabalıkları çekiyor ve Saint Ambrose’nin yükselişi Lombard’da her şeyde bir ders Romanesk. Bu güzel bazilikaların yakınında Galleria Vittorio Emanuele’nin yapılacak aktiviteleri var; Safran’ın tercih ettiği risotto alla Milanese’nin bir kasesini sallayabildiğinizden daha fazla Gucci, Prada ve Louis Vuitton ile tamamlayın.