İzmir, Türkiye’nin Batı Kıyısında rahat ve serin bir şehir

Şehirde sadece üç gün geçirdiğim İzmir güzergahım o kadar doluydu ki, istediğim şeylerin yarısını görüp yapamadım. Elimde bir Türk kahvesi veya bir bardak Türk Rakı bulunan yerlerde dinlenmek için daha fazla zaman harcadığım için İzmir yavaş ve serin bir tempoda inşa edilmiş gibi görünüyor.

İzmir’e gidiyorsanız, sadece manzaraları görmek için değil, aynı zamanda büyüleyici şehir merkezinde dinlenmek için kendinize bol zaman bırakın.

Kemeraltı Pazarı


Pazarlamacılar bağırıyor ve gülümsüyor, ziyaretçileri ve yerlileri ürünlerini incelemeye davet ediyor. İzmir’in pazarlamacıları, bir pound meyve veya geleneksel bir Türk kıyafeti almayacağınız belli olsa bile sohbet etmekten mutluluk duyarlar.

Burada meraklı yiyecek için de çok şey var. Birkaç lira (Türk para birimi) yatırım yapın ve lezzetli yerel yemek spesiyalitelerini deneyin. Tuzlu ekşi zeytinler koyu siyah-mordan parlak yeşile kadar değişir. Kemaraltı Pazarı’nı ziyaret etmek İzmir’de yapılacak en lezzetli şeylerden biri.

İzmir Agora


İzmir’de yapılacaklar listeniz, şehrin tam merkezindeki antik anıtta başlamalı. İzmir Agora, yamaçta konut komşu davlumbazları, pazar sokakları ve büyük ticari alanlarla çevrili çoğu sakin için günlük manzaranın bir parçasıdır. binalar

Agora topraklarında, Roma-Yunan pazarının kalıntıları, sizi İzmir’in İpek Yolu’nda önemli bir durak olduğu tarihi günlere geri götürüyor.

Kordon Sahili

Muhteşem gün batımının tadını çıkarmak için Kordon sahilinde yürüyün
İzmir’in odak noktası olan Kordon, çok sayıda tarihi varlığa, gelişmiş bir kültüre ve canlı bir kentsel hayata sahip olması nedeniyle gün içinde çok sayıda gezgini davet ediyor.

Saat Kulesi


İzmir’in en ünlü simgelerinden biri olan Tarihi Saat Kulesi Konak Meydanı’nda. Saat Kulesi, 1901 yılında Sultan II. Abdülhamid tahtının ardışıklığının 25. yıldönümü anısına inşa edilmiştir. Kulede, dış yüzeylerdeki dört saat Alman İmparatoru II. Wilhelm tarafından bağışlandı. Her zaman güvercinler uçuruyor, zarif mermer çeşmeleri ile kentin simgelerinden biri olan Tarihi Saat Kulesi’nin mimarı M. Raymond Pere’dir. İzmir ziyaretçilerinin her zaman yaptığı şeylerden biri Saat Kulesi’nin önünde fotoğraf çekmek ve etrafta uçan kuşları beslemektir.

Efes


Antik Roma kenti Efes, İzmir’de yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlayan en popüler şeylerden biri. Efes bir zamanlar İpek Yolu’nda popüler bir duraktı.

Tarihi zamanlarda, dünyanın dört bir yanından insanlar egzotik baharat ve meyveleri stoklamak, yetenekli Türk kumaş üreticilerini ziyaret etmek veya sadece çok kültürlü şehrin tadını çıkarmak için limana yelken açtı.

Turu yaptıktan sonra (yanınıza yeterli su getirdiğinizden emin olun) öğle yemeği / akşam yemeği tavsiyem.

Şirince Köyü

İzmir’deyken ziyaret etmeniz gereken bir yer. Şirince’nin dar sokakları her eğrinin arkasındaki sırları saklıyor ve ufalanan eski evler mimarlık takıntılı bir fotoğrafçının hayalidir.

Eski şehir merkezinde, dost Türk esnaf merhaba ve esnaf ürünlerini gururla gösteriyor. Köyün en yüksek bölgesine tırmanmak, zaman ve tarihte dolaşmak gibidir. Geleneksel elbiseli yaşlı erkekler ve kadınlar birbirlerini açık kapılardan, ark fırın taşlarındaki ekmek fırınlarından ve her yüzeyde kedi ve köpek salonundan öğleden sonra güneşini emerek çağırırlar. Şirince’nin sokaklarında dolaşmak için yeterli zaman bırakın.