Japonya hızla dünyanın en iyi seyahat yerlerinden biri haline geliyor. Taze suşi, harika tren gezileri, güvenli şehirler, ilgi çekici gelenekler ve ilginç pop kültürü vaadiyle her yıl ada ülkesine giderek daha fazla insan geliyor. Ancak Japonya’da kedi ve robot kafelerden daha fazlası var; Birçok adası dolaşmak şaşırtıcı derecede kolaydır ve demiryolları, feribotlar ve otobüs hizmetleri ile iyi bağlantılıdır.

Soğuk, karla kaplı kuzey Hokkaido adasında ve Kyoto’nun Edo başkentinin antik harikalarında Ainu kültürü hakkında bilgi edinin. Şikoku’daki tapınak haclerine çıkın, Hiroşima’nın huzurlu sokaklarını keşfedin, Okinawa’nın tropik adalarında sıkça unutulan Ryukyu kültürünü keşfedin ve Tokyo’nun uğultulu sokaklarında hiç bitmeyen ışıltılı lezzetler içinde kaybolun.

Koya Dağı

Koya-san veya Koya Dağı, Kobo Daishi tarafından tanıtıldığı 805’ten beri Japonya’da uygulanmış olan Shingon Budizminin en önemli yeridir. Mezhep ve tapınağın etrafında büyüyen küçük kasaba için karargah olarak kalır. Kobo Daishi’nin türbesi olan bu ormanlık Koya Dağı, aynı zamanda Shikoku 88 Tapınağı Hacının başlangıç ve bitiş yeridir. Turistler, tapınakta bir gecede kalmalarına izin verildiği için keşişin hayatının tadını çıkarabilirler.

Ishigaki

Okinawa’nın batısında yer alan Ishigaki, Japonya’nın önde gelen plaj destinasyonudur ve Yaeyama takımadalarındaki diğer adaları keşfetmek için iyi bir başlangıç noktasıdır. Japonya’nın en iyi plajlarıyla kutsanmış, özellikle aileler arasında popülerdir, çünkü Fusaki ve Maezato’daki plajlar net korumalıdır. Tokyo’nun 1.250 mil (2.000 kilometre) güneyinde yer alan Ishigaki, diğer Japon şehirlerinin sahip olduğu türbelere ve tapınaklara sahip olmayabilir, ancak bir gün sahil yürüyüşü, su sporları veya tırmanma Nosoko Dağı’ndan sonra enerjiye sahip ziyaretçiler için coşkulu bir gece hayatı var. .

Kanazawa

Ondokuzuncu yüzyılın ortalarında Kanazawa, Japonya’nın 4. büyük şehri ve büyük bir kalenin ve güzel bahçenin etrafında inşa edilmişti. Bugün, Ishikawa Eyaletinin başkenti sanatları yetiştirmeye devam ediyor ve çekici bir eski kasaba içeriyor. II. Dünya Savaşı sırasında bombalama olayından kaçan samuray evleri ve büyüleyici geyşa çayevi bölgesi Higashi Chaya ile Nagamachi gibi geleneksel şehir içi bölgeler bozulmadan kalır ve dolaşmaktan zevk alır.

Hiroshima

Honshu Adası’nda bulunan Hiroşima, 500 yıldan daha az olan birçok Japon şehrinden daha genç, ancak kaderi sonsuza dek 6 Ağustos 1945’te bir atom bombası bırakan ilk şehir haline geldiğinde tarihte mühürlendi. o. Böylece kentin cazibe merkezleri barışın etrafında toplanır: Barış Parkı, Barış Anıtı ve Barış Anıtı Müzesi. Şehir ayrıca Hiroşima Kalesi ve Shukkein-en batık bahçesi gibi daha hoş düşünceleri harekete geçiren cazibe merkezlerine sahiptir.

Kamakura

Sahilde Tokyo’dan bir saatten daha kısa bir sürede bulunan Kamakura, bir zamanlar Japonya’yı yüz yıl boyunca yöneten askeri bir hükümetin merkezi olan önemli bir şehirdi. Bugün, birçok tapınak ve mabet nedeniyle bazen Doğu Japonya’nın Kyoto’su olarak adlandırılan rahat bir sahil beldesidir. En ünlü manzarası Daibutsu, ağaçlarla çevrili büyük bir bronz Buda heykeli, ancak kasabanın antik Zen tapınakları eşit derecede zorlayıcı.